خوشکل پسر

سلام. امیدوارم که از این وبلاگ خوشتون بیاد و با نظر دادن به بهتر شدن این وبلاگ کمک کنید

بیوگرافی لیلا بلوکات

خوانندگان ما دوست دارند بدانند كه شما چه سالي و در كجا به دنيا آمديد؟Wboys.Tk | بيوگرافي و مصاحبه با ليلا بلوكات | پسران اينترنتي

بلوكات:در چهارم آذرماه سال 1360 در تهران به دنيا آمدم، مجرد هستم و دو خواهر و يك برادر دارم، هماكنون ساكن اقدسيه هستم.

 و مجموعه يوسف پيامبر(ع)؟

بلوكات:مثل خيلي از كارهاي تاريخي ديگر سخت بود، ساخت آن سه سال طول كشيد و بايد قبول كنيم كه هر كاري سختيهاي خاص خودش را دارد. در اين سريال همدلي عوامل باعث شد تا اين مجموعه به موفقيت برسد، يادم ميآيد، زماني كه تصويربرداري اين سريال به اتمام رسيد، دلم هم براي كل مجموعه تنگ شد، هم براي آن فضا و هم براي بچههاي گروه...

 شنيديم كه ابتدا قرار بود در نقش زليخا بازي كني همين طور است؟

بلوكات:(ميخندد)، نه آن طور كه ميگوييد، اما حكايت اينگونه بود؛ چهار سال پيش كه كار شروع شد، با من تماس گرفتند و از بين 1500 نفري كه براي نقش «زليخا» آمده بودند و تست دادند، من انتخاب شدم. آن زمان قرار بود «زليخا» در دو مقطع نشان داده شود، يكي مقطع جواني و يكي هم مقطع پيري و من براي نقش جواني زليخا را انتخاب شدم و نقش پيري زليخا هم قرار بود شخص ديگري ايفا كند.

 و چه اتفاقي افتاد كه اين نقش به كتايون رياحي سپرده شد؟

بلوكات:يك تصادف باعث شد، البته بايد اشاره كنم كه نظر سازندگان هم تغيير كرد و تصميم گرفتند كسي را بياورند كه هر دو نقش را بازي كند، اما تصادف من هم تاثير زيادي در اين تصميمگيري داشت، چرا كه آن تصادف به نوعي بود كه من دو ماه روي ويلچر نشسته بودم به همين خاطر «كتايون رياحي» انتخاب شد كه انصافا چه انتخاب درستي بود، ايشان الحق از پس نقش «زليخا» به خوبي برآمدند، به اعتقاد من ايشان بهترين انتخاب براي اين نقش بود.

 و بعد چه شد؟

بلوكات:مسافرت مكه براي من پيش آمد، پس از بازگشت از آن سفر، دوباره با من تماس گرفتند و اين بار نقش «نفرتيتي» را پيشنهاد دادند، وقتي كه ميگويند نقشي قسمت آدم باشد، همين است، اگر زمين و زمان نخواهند باز هم آن كار از آن اوست و هيچ نيرويي نميتواند جلوي تقدير را بگيرد. من به قصه حضرت يوسف(ع) علاقه‌‌مند بودم و دوست داشتم در اين پروژه بازي كنم. من چندين داستان و فيلم حضرت يوسف(ع) را بررسي كرده بودم و جالب اينكه در همه آنان نفرتيتي حضور داشت، او زني عاشق خانواده، يكتاپرست و مهربان بود...

 چه چيز اين نقش براي شما جالب بود؟

بلوكات:اينكه نفرتيتي و آخناتون بتپرست نبودند، اما نميدانستند چه چيزي را بايد بپرستند تا زماني كه يوزارسيف به زندگيشان وارد شد و آنها را آگاه كرد.

در ابراهيم خليلا... هم حضور داشتيد، باز هم نقش تاريخي؟

بلوكات:بله، ميگويند چهرهام مناسب شخصيتهاي تاريخي است، به همين دليل معمولا براي كارهاي تاريخي انتخاب ميشوم، چندين كار تاريخي را در كارنامهام دارم و با توجه به قصه حضرت يوسف در كشور مصر، دوست دارم حتما به اين كشور هم سفري داشته باشم. به هر حال مصر يكي از تاريخيترين كشورهاي دنياست و شنيدهام كه جهانگردان زيادي به آنجا ميروند.

 و از «نفرتيتي» بيشتر بگوييد؟

بلوكات:ابتدا كه قسمت نشد زليخا را بازي كنم، كمي ناراحت شدم، اما زماني كه نقش «نفرتيتي» را خواندم، ديدم نقش زيبا و قشنگي است كه جاي صحبت دارد... و از اين كاراكتر خيلي خوشم آمد. او انساني يكتاپرست بود و حس كردم ميتوانم اين نقش را بازي كنم، ضمن اينكه من تا آن زمان در كارهاي تاريخي نقش منفي بازي ميكردم و حضورم ميتوانست يك جريان متفاوت در مسير حرفهاي من باشد... دوست داشتم در يك قالب و نقش مهربان هم بازي كنم.

 و چقدر درباره اين سريال و داستان مطالعه داشتيد؟

بلوكات:پيش از شروع تصويربرداري سريال يوسف پيامبر(ع)، در زمان پيش توليد، فيلمهايي كه درباره يوسف(ع) در تمامي كشورهاي دنيا ساخته شد را ديدم، به ويژه فيلم «سينوهه، طبيب فرعون»  حتي كتابش را هم خوانده بودم مستندي هم درباره شخصيت «نفرتيتي» ساخته شده بود كه آن را هم ديدم. آگاهي از فضاي كلي اين داستان داشتم، البته در كنارش نبايد راهنماييها و هدايتهاي كارگردان خوب اين سريال آقاي سلحشور را هم ناديده گرفت كه كمك شاياني به من كرد.Wboys.Tk | بيوگرافي و مصاحبه با ليلا بلوكات | پسران اينترنتي

 اين «نفرتيتي» كه ما از شما ديديم، تا چه حد با شخصيت اصلي و مطالعات شما در اين سريال شباهت دارد؟

بلوكات:كارگردان ميخواست «نفرتيتي» را با يك نگاه مثبت كه حتي گاهي به فرمانروا هم خط ميدهد، نشان دهد كه شما به طور حتم در ادامه، تاثير اين شخصيت را بر زندگي حضرت يوسف(ع) هم خواهيد ديد. در كتب تاريخي هم آمده است كه بين آمن هوتپ چهارم و همسرش، عشق و علاقهاي شديد وجود داشته و حتي به علاقه آنان به فرزندانشان هم بسيار اشاره شده است كه البته در اين مجموعه زياد به آن پرداخته نشده است كه البته دليل موجهي هم دارد، چرا كه داستان اين مجموعه به زندگي يوسف پيامبر(ع) ميپردازد و قرار نيست خيلي به شخصيتهاي ديگر پرداخته شود، اتفاقا من در طول تصويربرداري هميشه به آقاي مصطفي زماني (بازيگر نقش يوسف) ميگفتم كه ما همه جمع شدهايم كه شما در نقش يوسف(ع) بازي كنيد، اين سريال يك داستان قرآني پيرامون زندگي حضرت يوسف(ع) و ساير شخصيتها زيرمجموعه اين داستان عظيم قرآني است والبته بايد بگويم كه نبايد از زليخا هم به سادگي گذشت ، زماني كه او به خواست خداوند جوان و پس از آن عروس يوسف (ع)ميشود.

در اين مجموعه ميبينيم كه خيلي ايستاده بازي ميكنيد، كمي در اين باره توضيح دهيد؟

بلوكات: البته اين نظر من بوده كه با رضايت آقاي سلحشور صورت گرفت، ما احساس كرديم كه ملكه مصر بايد خيلي خشك و اتو كشيده راه برود، در فيلمهاي ديگر هم كه در مورد مصر باستان ساخته شده بود، رفتار ملكه مصر اينگونه بود.

 از اين كارهاي به روز، آخرين بار در چه فيلمي ايفاي نقش كرديد؟

بلوكات:سريال «ماه عسل»...

 در اخراجيهاي 1، با اينكه حضور داشتيد و بازي كرديد، اما چه شد كه در فيلم ديده نشديد؟ و حالا در سري دوم هم حضور داريد؟

بلوكات:به علت اينكه مدت زمان آن طولاني شده بود، بايد قسمتهايي حذف ميشد،و بخشهايي كه من و خانم «مريلا زارعي» به عنوان مجري و خبرنگار، داستان را روايت و شخصيتها را معرفي ميكرديم، حذف شد. در اخراجيهاي 2، از آنجا كه بازيگران اخراجيهاي 1 در سري دوم آن حضور داشتند، از اين رو از من هم دعوت كردند تا اين بار هم در نقش يك خبرنگار بازي كنم...

 

و كار با مجموعه يوسف پيامبر(ع)، با ديدن اين سريال چه چيزي برايتان تداعي ميشود؟

بلوكات: تجربه همكاري با آقاي سلحشور كه بسيار خوب بود، يك گروه دوستانه كه يكدستي و يكرنگي در آن موج ميزد. هيچ فرقي بين آدمها هم وجود نداشت، همه مثل هم بوديم و از آنجا كه داستان يك قصه قرآني بود، انرژي متفاوتي هم در بين اعضاي گروه بود، با تمام شدن تصويربرداري به شدت ناراحت و دلتنگ شدم، گرچه كار بسيار سخت و مشكل بود، اما حالا كه سريال را ميبينم، براي من يادآور روزهاي خوب است. در مدت سه سال تصويربرداري، در زمستان روزهاي بسيار سردي را مشغول كار بوديم يا در تابستان، گرماي شديد ما را آزار ميداد، اما گروه از جان و دل، مايه ميگذاشتند و حالا خوشحالم كه ميبينم از اين سريال استقبال خوبي به عمل آمده است.

 تصورتان اين است كه با اين سريال به سقف آرزوهايتان رسيدهايد؟

بلوكات: هيچ وقت به اينكه يك شبه ره صد ساله را بپيمايم، علاقه و اعتقاد ندارم و نخواهم داشت، عقيده من اين است كه يك هنرمند متعهد اگر چيزي براي گفتن و عرضه كردن داشته باشد، دير يا زود به هدفش خواهد رسيد.

 و به اين گفتههايتان اعتقاد راسخ داريد؟

بلوكات:  صددرصد. من آدمي هستم كه به قول معروف اهل عملم، نه حرف! دوست دارم به جاي ادعا، قابليتهاي خودم را ثابت كنم.

 يادمان رفت كه بپرسيم فعاليت هنري خود را كي و ازكجا شروع كرديد؟

بلوكات: از 18 سالگي و در سال 78، گرچه از 15 سالگي تئاتر كار كرده بودم اما با مجموعه روزهاي زندگي كه ساخته كارگردان خوب و مطرح كشورمان «سيروس مقدم» بود، رسما وارد اين حرفه شدم و از انتخاب خودم هم راضي هستم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۷ اسفند۱۳۸۷ساعت 11:49  توسط امیر  |